برای روزهای ابتدایی سال، غذاهای سالم بپزید و در فریزر بگذارید!
۲۵ اسفند ۱۳۹۵

برای روزهای ابتدایی سال، غذاهای سالم بپزید و در فریزر بگذارید!

همه در تعطیلات سال نو، روزهای پُرمشغله‌ای را تجربه می‌کنند و بسیاری از ما هم در این روزها وقت‌مان را به خرید کردن، تزئین خانه و دیدن دوستان، آشنایان و اعضای فامیل اختصاص می‌دهیم.


همه در تعطیلات سال نو، روزهای پُرمشغله‌ای را تجربه می‌کنند و بسیاری از ما هم در این روزها وقت‌مان را به خرید کردن، تزئین خانه و دیدن دوستان، آشنایان و اعضای فامیل اختصاص می‌دهیم. درنتیجه، اصلا وقت نداریم که وعده‌های غذایی سالم و مناسبی برای خود و خانواده‌مان تهیه کنیم. با این‌حال، یکی از بهترین اقدامات برای جلوگیری از چنین مشکلی، این است که چند هفته قبل از پایان سال، چندین وعده غذایی سالم آماده کنیم و در فریزر بگذاریم.


اهمیت این کار را وقتی درک خواهید کرد که در اولین روزهای سال نو، خیال‌تان از بابت غذاهای مورد نیاز خانواده راحت می‌شود و بدون دغدغه یا استرس می‌توانید به استراحت، تفریح یا دید و بازدیدهای خانوادگی بپردازید.


از سُس‌ها هم صرف نظر کنید! نمی‌توان با قطعیت تعیین کرد که همه غذاها در تعطیلات سال نو سالم یا کم کالری هستند یا نه، خصوصا اگر به مهمانی رفته باشیم. با این‌حال،‌ همه ما می‌توانیم انتخاب‌های غذایی سالم‌تری داشته باشیم و مضرات وعده‌های غذایی نسبتا ناسالم را کاهش بدهیم یا کالری مصرفی روزانه‌مان را کم کنیم. یکی از کارهایی که در این زمینه به ما کمک می‌کند،‌ استفاده نکردن از سُس‌ها در وعده‌های غذایی است. با این کار، کل کالری دریافتی روزانه خود را پایین خواهیم آورد و غذای سالم‌تری هم خواهیم خورد.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.info/?n=11620

افزودن نظر