افتتاح دفتر رسمی بیمارستان‌های زنجیره‌ای آجیبادم (ACIBADEM) در ایران
۰۵ اسفند ۱۳۹۶

افتتاح دفتر رسمی بیمارستان‌های زنجیره‌ای آجیبادم (ACIBADEM) در ایران

بیماران می‌توانند از طریق اپلیکیشن، تلفن، ایمیل یا مراجعه حضوری به دفتر مرکزی این بیمارستان در ایران، مدارک مربوط به بیماری خود را ارائه دهند و با راهنمایی مسئولان، ثبت نام کنند. زمانی که مدارک به دفتر بیمارستان تحویل داده یا از طریق ایمیل یا اپلیکیشن برای متخصصان ارسال می‌شوند، متخصصان این هولدینگ درمانی بعد از بررسی مدارک، پلن درمانی و هزینه‌های درمان را به بیمار اطلاع می‌دهند و در صورت تمایل او به مراجعه به مجموعه آجیبادم در ترکیه، اقدامات لازم برای ترانسفر و اقامت بیمار در هتل و بیمارستان صورت می‌گیرد.


پنج‌شنبه، ۱۹ بهمن‌ماه ۱۳۹۶، دفتر رسمی بیمارستان‌های زنجیره‌ای آجیبادم (ACIBADEM) در ایران به‌طور رسمی افتتاح شد. مهدی پوررحیم، سوپروایزر بخش ایران این هولدینگ درمانی، در ابتدای مراسم افتتاح دفتر رسمی این بیمارستان در ایران که در حضور جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد، عنوان کرد که اولین مجموعه درمانی آجیبادم در سال ۱۹۹۱ تاسیس شد و تا امروز ۲۱ بیمارستان در این هولدینگ شروع به کار کرده‌اند. به‌ گفته پوررحیم، مجموعه آجیبادم در سال ۲۰۱۲ با پیوستن به مجموعه IHH که یک مجموعه بیمارستانی در آسیای شرقی است، توانسته است که رتبه دوم جهانی در میان بیمارستان‌های زنجیره‌ای را به‌ دست بیاورد. مجموعه بیمارستان‌های آجیبادم در شهرهای مختلف ترکیه، از فولیا و تاکسیم گرفته تا بودروم و استانبول، همگی جزو بیمارستان‌های جنرال هستند، اما هر کدام از آن‌ها براساس تخصص پزشکانی که در بیمارستان مشغول به فعالیت‌اند، در یک شاخه تخصصی دارای عملکرد بهتری است. 
بنابر اعلام سوپروایزر بخش ایران بیمارستان‌های زنجیره‌ای آجیبادم، جزئیات مراکز تخصصی این هولدینگ درمانی به ترتیب زیر است: ۱۱ مرکز انکولوژی، ۵ مرکز انتقال عضو (بیشتر کبد، کلیه و مغز استخوان)، ۱۵ مرکز بیماری‌های قلبی، ۹ مرکز ستون فقرات، یک مرکز میگرن، ۱۸ مرکز سلامت بانوان و پستان، ۸ مرکز درمان چاقی، ۱۳ مرکز IVF، ۶ مرکز جراحی با ربات (توسط دستگاه داوینچی) و یک مرکز پزشکی ورزشی. جالب است بدانید که این مرکز پزشکی ورزشی که در استانبول واقع شده است، جزو مراکزی است که از طرف فیفا استانداردهای لازم را دریافت کرده و اسپانسرینگ باشگاه‌های ورزشی در ترکیه را هم بر عهده گرفته است. 


استفاده از تکنولوژی‌های روز برای درمان‌های سرطانی 


مهدی پوررحیم، با بیان این‌که در سال ۲۰۱۶ حدود ۴ میلیون و ۸۲۸ هزار بیمار در بیمارستان‌های آجیبادم مورد درمان قرار گرفته‌اند، عنوان کرد که بخش انکولوژی تقریبا جزو مراکز پُرطرفدار و پُرمراجع از طرف ایرانی‌ها است. در این مراکز که معمولا حدود ماهی ۵ بیمار ایرانی به آن‌ها مراجعه می‌کنند، از تکنولوژی‌های نوین گامانایف و سایبرنایف و توموتراپی، برای درمان تومورهای سرطانی استفاده می‌شود. ضمن این‌که در مراکز خاصی هم از دستگاه ربات جراحی یا همان دستگاه داوینچی برای انجام عمل‌های جراحی استفاده می‌شود. پت سی‌تی‌اسکن و فلش سی‌تی‌اسکن هم از دیگر تکنولوژی‌های مورد استفاده در این بیمارستان هستند که می‌توانند اسکن کامل بدن را انجام بدهند و قدرت آن‌ها در حدی است که قادر به آنژیوی قلب بیمار در فاصله زمانی تنها یک تپش قلب هستند. کمک گرفتن از سیستم آی‌استور برای به حداقل رساندن خطای انسانی در استفاده از دارو توسط پرستاران هم از دیگر خدمات این هولدینگ درمانی محسوب می‌شود. آزمایشگاه‌های آجیبادم، کلیه خدمات آزمایشگاهی و پاتولوژی را با بهترین کیفیت و به‌روزترین دستگاه‌ها به بیماران ارائه می‌دهند. تکنولوژی آجیبادم موبیل، برای حمل‌ونقل آسان‌تر بیماران در نظر گرفته شده است که در این سیستم آجیبادم سه جت شخصی مجهز به ICU را برای انتقال بیماران از سراسر دنیا به مراکز درمانی در نظر گرفته است. 
ربات داوینچی اولین بار توسط ناسا برای انجام عمل جراحی بر روی فضانوردان در فضا به‌کار گرفته شد. این ربات با حرکات ریز و خلق تصاویر سه‌بعدی عمل جراحی را انجام می‌دهد. با کمک این ربات مشکل‌ترین جراحی‌‌ها به شکلی مطمئن انجام می‌شوند. تنها کاری که جراح باید بکند، این است که در بیرون از اتاق جراحی روی کنسول جراحی بنشیند و جراحی را از بیرون هدایت کند. ربات داوینچی در زمینه‌های متعدد کاربرد دارد، به‌ویژه: اورولوژی (بیماری‌های دستگاه ادراری و تناسلی)، جراحی قلب و عروق، جراحی عمومی، گوش و حلق و بینی و بیماری‌های زنان. 
دستگاه سایبرنایف، یک سیستم پرتوجراحی است که برای درمان سرطان طراحی شده است. به‌طور کلی، این سیستم از یک شتابگر خطی ۱۴۰ کیلوگرمی تشکیل شده است که پرتوهای ایکس با انرژی ۶ مگاولت را تولید می‌کند. شتابگر خطی از طریق ۶ اتصال صنعتی رباتیک بر روی یک تخت رباتیک جهت قرار گرفتن بیمار (که می‌تواند در ۶ جهت حرکت کند) قرار گرفته است. حساسیت حرکت ربات ۰.۲ میلیمتر است. سایبرنایف شامل سیستم تصویربرداری و سیستم کنترل کامپیوتری ربات است که ناحیه هدف را تعیین کرده و امکان تابش دقیق پرتو را به تومورها فراهم می‌کند. 
پرتوجراحی با دستگاه گامانایف هم به روشی اشاره دارد که در آن تعداد زیادی از پرتوهای رادیواکتیو با انرژی پایین به محل بیماری تابیده می‌شود. از آن‌جایی که پرتوها با قدرت تابش بالا فقط به نقطه‌‎ای که محل بیماری است تابیده می‌شود، این پرتوها به بافت‌های سالم اطراف درون جمجمه آسیبی نمی‌رسانند و درنتیجه بافت‌های اطراف از آسیب مصون می‌مانند. 
امروزه تقریبا ۳۰۰ مرکز جهانی از گامانایف استفاده می‌کنند. براساس آمار سال ۲۰۱۲ تعداد نزدیک به ۶۰۰ هزار نفر با بیماری‌های مختلف مغزی با روش گامانایف معالجه و درمان شده‌اند. در این زمینه دستگاهی با دقت عمل گامانایف و با قابلیت کمک به این تعداد از بیماران وجود ندارد. در تومورهایی که نیاز به جراحی باز دارند، با گامانایف دیگر احتیاجی به جراحی نیست. بعد از درمان عوارض جانبی بد و نامطلوبی وجود ندارد. این روش درمانی دوره نقاهت ندارد. بیماران بعد از مداوا در همان روز مرخص شده و به خانه‌های خود باز‌می‌گردند. گامانایف از بسیاری از روش‌های جراحی ارزان‌تر و کم‌هزینه‌تر است. 
دستگاه‌های توموتراپی هم با حفاظت کامل از ارگان‌های حیاتی و بافت‌های مختلف بدن، امکان درمان بیمار را طی چند جلسه فراهم می‌کنند. این مشخصه با کاهش دوره پرتودرمانی (فاصله زمانی بین چند مرحله از درمان) باعث افزایش تأثیر پرتو و کاهش مسمومیت ناشی از آن می‌شود. به این ترتیب عوارض کوتاه‌مدت و بلندمدت پرتو نیز کاهش می‌یابد. 
تکنولوژی‌های موجود در این دستگاه شامل پرتوی قابل تنظیم و فن هلیکال، کاربرد آن را در مقایسه با دیگر دستگاه‌ها بسیار ایمن‌تر و راحت‌تر کرده است. این دستگاه برای رادیوتراپی پوست سر (درمان تومورهای پوستی و غیره)، پلورا (درمان سرطان مزوتلیوما و غیره)، کل بدن، کل اندام‌ها و مغز استخوان مناسب است. علاوه بر این با استفاده از روش توموتراپی، آسیب به ارگان‌های حیاتی بدن در طول رادیوتراپی در مقایسه با رادیوتراپی با دستگاه‌های مرسوم با انرژی بالا، کاهش می‌یابد. 

نحوه برقراری ارتباط با هولدینگ درمانی 


مهدی پوررحیم در پاسخ به سوال خبرنگار سلامت مبنی بر این‌که نحوه ارتباط بیماران با بیمارستان‌های زنجیره‌ای آجیبادم، قبل و بعد از درمان، به چه صورت خواهد بود، گفت: بیماران می‌توانند از طریق اپلیکیشن، تلفن، ایمیل یا مراجعه حضوری به دفتر مرکزی این بیمارستان در ایران، مدارک مربوط به بیماری خود را ارائه دهند و با راهنمایی مسئولان، ثبت نام کنند. زمانی که مدارک به دفتر بیمارستان تحویل داده یا از طریق ایمیل یا اپلیکیشن برای متخصصان ارسال می‌شوند، متخصصان این هولدینگ درمانی بعد از بررسی مدارک، پلن درمانی و هزینه‌های درمان را به بیمار اطلاع می‌دهند و در صورت تمایل او به مراجعه به مجموعه آجیبادم در ترکیه، اقدامات لازم برای ترانسفر و اقامت بیمار در هتل و بیمارستان صورت می‌گیرد. بعد از درمان و برگشتن بیمار به ایران هم پیگیری‌های درمانی بیمار از طریق دفاتر ایران یا به‌صورت آنلاین کاملا رایگان و بدون هزینه ترجمه انجام می‌شود. معمولا ۲۴ تا ۴۸ پس از ثبت نام و تحویل مدارک بیمار، پاسخ بیمارستان برای اعلام پلن و هزینه درمان ارسال خواهد شد. 

آمادگی همکاری با پزشکان در ایران 


پوررحیم در پایان این نشست اعلام کرد که هولدینگ درمانی آجیبادم، آمادگی کافی برای ایجاد همکاری‌های دوجانبه با مراکز درمانی و پزشکان داخل ایران را به‌منظور بهبود روند درمان بیماران ایرانی خواهد داشت. 
 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.info/?n=13844

افزودن نظر