اخبار پزشکی - سه شنبه 97/01/21
۲۱ فروردین ۱۳۹۷

اخبار پزشکی - سه شنبه ۹۷/۰۱/۲۱


سرفصل خبرها:

 

سبزی‌های اساسا از بهترین منابع برای دریافت ویتامین C محسوب می‌شوند،‌ اما مقدار زیادی از این ماده مغذی در فرآیندهای پخت‌وپز از بین می‌رود. درواقع، جوشاندن کامل بیشتر از هر شیوه دیگری به کاهش ویتامین C موجود در سبزی‌های منجر می‌شود. کلم بروکلی، ‌اسفناج و کاهو در حین پختن تقریبا ۵۰ درصد از ویتامین C خودشان را از دست می‌دهند. 

انسان‌ها اساسا موجودات منحصربه‌فردی هستند. پس تفاوت‌های ظریف ژنتیکی، نوع ساختار بدن، میزان فعالیت بدنی و ویژگی‌های محیط زندگی، همگی می‌توانند بر نوع رژیم غذایی مناسب برای آنان تاثیرگذار باشند. بنابراین، این یک واقعیت مهم است که اگر یک رژیم غذایی واقعا نتیجه مثبتی برای یک فرد دارد، لزوما این نتیجه در همه افراد دیگر تکرار نمی‌شود. 

چشم‌ها، بخش خاصی از بدن هستند که تقریبا در همه آلرژی‌های فصلی درگیر می‌شوند. علائم آلرژی در ناحیه چشم‌ها عبارت‌اند از خارش، سوزش، اشک، قرمزی و گاهی اوقات نیز تورم در پلک‌ها. این علائم عمدتا با خواب بی‌کیفیت و خستگی مفرط همراه می‌گردند. برخلاف نام «تب یونجه» که برای آلرژی‌های فصلی در نظر گرفته شده است، تب کردن در آلرژی‌های فصلی به‌ندرت اتفاق می‌افتد. 

وقتی که دندان از استخوان فک و لثه‌ کنده می‌شود، باید لخته خونی در این ناحیه ایجاد شود تا از حفره ایجادشده در لثه‌ها به‌عنوان بخشی از دوره بهبودی محافظت کند. پس اگر لخته خون به‌درستی ایجاد نشود یا از لثه‌ها جدا شود، شانس شکل‌گیری حفره خشک بسیار زیاد می‌گردد. 

شکلات‌های شیری از نظر فواید برای سلامت واقعا ضعیف هستند. به‌گفته متخصصان، شکلات‌های شیری بیش از حد فرآوری می‌شوند و درنتیجه آن‌طور که باید و شاید، توسط باکتری‌های روده جذب نمی‌شوند. بنابراین، افرادی که از شکلات‌های شیری استفاده می‌کنند، باید بدانند که از فواید شکلات بهره‌مند نخواهند شد.

اگر در حین صحبت با مخاطبتان به هر دلیلی عصبانی شدید، خشم خود را مدیریت کنید. به عنوان مثال نفسی عمیق بکشید و یا مؤدبانه عذرخواهی و محل را به سرعت ترک کنید. 

ترکیب روغن نارگیل با روغن درخت چای آن را به یک ترمیم کننده عالی برای رفع استرچ‌ مارک‌های روی پوست تبدیل می‌کند. روغن درخت چای خاصیت ضد‌التهابی و آنتی‌ بیوتیکی دارد که به بسیاری از مشکلات پوستی شما کمک خواهد کرد.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.info/?n=14137

افزودن نظر