اخبار پزشکی - چهارشنبه 97/01/22
۲۲ فروردین ۱۳۹۷

اخبار پزشکی - چهارشنبه ۹۷/۰۱/۲۲


سرفصل خبرها:

 

همه انواع مواد غذایی برای سرخ شدن کامل مناسب نیستند. ماهی‌های چرب که از بهترین منابع امگا-۳ به‌شمار می‌روند، در صورت قرار گرفتن در حرارت بسیار زیاد، سریعا آسیب می‌بینند و تاثیر خودشان را از دست می‌دهند. حتی سرخ کردن کامل ماهی تُن نیز با کاهش ۷۰ تا ۸۵ درصدی امگا-۳ درون آن همراه است، درحالی که پختن ماهی با کمک فِر به‌خوبی امگا-۳ درون آن را حفظ می‌کند.

سبزی‌ها جزو بهترین مواد غذایی برای انسان‌ها هستند، چون مقدار زیادی از ویتامین‌ها، مواد معدنی، ‌فیبر، آنتی‌اکسیدان‌ها، مواد مغذی مختلف را به بدن می‌رسانند. خوردن انواع سبزی‌ها با تقویت سلامت عمومی و کاهش خطر ابتلا به بیماری‌ها همراه است. به همین دلایل است که همه متخصصان تغذیه، بر سر این موضوع که مصرف سبزی‌ها باید به بخشی از برنامه غذایی روزانه تبدیل شود، توافق کامل دارند. 

مواد غذایی‌ای که می‌توانند به اُفت انرژی در افراد مبتلا به صرع منجر شوند، شامل نان سفید، غلات تصفیه‌شده، بیسکویت‌ها و کیک‌ها، عسل، خوراکی‌ها و نوشیدنی‌های شدیدا شیرین، آب‌میوه‌ها، چیپس،‌ خرما و هندوانه هستند. مواد غذایی فرآوری‌شده اساسا برای این افراد مضر هستند. 

عواملی مانند کم‌آبی بدن و چرا‌غ‌های پُرنور می‌توانند باعث حمله‌های میگرن شوند،‌ ولی علت اصلی میگرن در تحریک‌پذیری سیستم عصبی نهفته است. بنابراین، کلید اصلی برای پیشگیری از میگرن، شناسایی همین عوامل التهاب‌زا است. شما می‌توانید روند مقابله با این التهاب را از یک رژیم غذایی ضدالتهابی شروع کنید که سرشار از این مواد غذایی باشد: برنج قهوه‌ای، ماهی،‌ مرغ، میوه‌ها و سبزی‌های تازه. 

 

سطح فرمالدئید موجود در فضاهای بسته مانند خانه، مستقیما با افزایش خطر برانگیخته شدن آلرژی در صورت مواجهه با آلرژن‌های موجود در هوا مرتبط است. هرچه این تماس بیشتر شود، علائم آلرژی نیز شدیدتر خواهند بود. افزایش میزان ابتلا به آلرژی‌ها در دهه‌های اخیر با افزایش استفاده از محصولات دارای فرمالدئید در خانه مرتبط است. در ضمن، هوای گرم و افزایش رطوبت نیز تراکم فرمالدئید را در خانه بیشتر می‌کنند. 

سعی کنید استفاده از میوه‌ها و سبزیجات را در رژیم غذایی خود بالا ببرید. مصرف سبزیجات برگ سبز تیره و میو‌ه‌های نارنجی رنگ مثل پرتقال را بیشتر کنید. این دسته از خوراکی‌ها منابع بسیار مفیدی برای تامین ویتامین‌ها و مواد معدنی لازم برای بدن شما مخصوصا سیستم گوارش هستند. 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.info/?n=14140

افزودن نظر