اخبار پزشکی - یکشنبه 97/01/26
۲۹ فروردین ۱۳۹۷

اخبار پزشکی - یکشنبه ۹۷/۰۱/۲۶


سرفصل خبرها:

 

پروبیوتیک‌ها همان ترکیباتی هستند که باکتری‌های مفید در بدن را تغذیه می‌کنند و تعادل مطلوبی از نظر باکتریایی به روده‌ها می‌دهند. با این‌حال، پروبیوتیک‌ها دارای اثربخشی مطلوبی برای مقابله با رینیت آلرژیک هستند. مطالعات متعددی نشان داده‌اند که همین پروبیوتیک‌ها به تسکین علائم و بهبودی سیستم ایمنی در افراد مبتلا به آلرژی‌های مربوط به بینی کمک می‌کنند.

آیا فرزندتان با عادت‌های بهداشتی صحیح و مطلوب برای پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی، آنفلوآنزا و دیگر بیماری‌ها آشنایی دارد؟‌ عادت‌های بهداشتی صحیح و مطلوب مانند دست نزدن به چشم‌ها یا شریک نشدن لیوان و ظرف غذا با دوستان، از مهم‌ترین نکاتی هستند که هر کودکی باید با آن‌‌ها آشنا باشند. 

تست پوستی برای تشخیص آلرژی،‌ دو نوع اصلی دارد. در یکی از این شیوه‌ها، نوعی محلول رقیق حاوی مقدار کمی از یک آلرژن خاص به لایه خارجی پوست وارد می‌شود. این کار با کمک یک سوزن ریز یا یک خراش کوچک انجام می‌گیرد. در شیوه دیگر که تست پوست داخل‌جلدی نام دارد، مقدار کمی از عصاره آلرژیک با استفاده از یک سوزن ریز به زیر پوست تزریق می‌شود. 

اگر به حفره خشک مبتلا باشید، دندان‌پزشک ابتدا حفره خالی را تمیز خواهد کرد تا مطمئن شود که هیچ ماده‌ای مانند ذرات غذا و دیگر ذرات در آن وجود ندارد. این کار می‌تواند درد را کاهش بدهد و از شکل‌گیری عفونت نیز جلوگیری کند. همچنین، دندان‌پزشک می‌تواند حفره خالی را با گاز پزشکی و ژل‌های دارویی پانسمان کند تا درد را کاهش بدهد.

سیلیمارین، نوعی فلاونوئید که در کنگر یافت می‌شود، اثر محافظتی قابل توجهی برای کبد دارد. این آنتی‌اکسیدان قدرتمند بیش از همه به‌خاطر خواص ضدالتهابی و ضدفیبروتیکش شناخته می‌شود. بنابراین، می‌تواند رادیکال‌های آزادی که در حین متابولیسم ترکیبات سمی به‌وجود می‌آیند را سرکوب کند، سموم را از سلول‌های کبد بیرون بکشد.

قندها بدون تردید فقط کالری بیهوده به بدن می‌رسانند. بسیاری از مواد غذایی سرشار از قند مانند شیرینی‌ها، نوشابه‌ها و آب‌نبات‌ها نیز شامل همین قاعده می‌شوند و در بهترین حالت فقط مقدار ناچیزی مواد مغذی دارند. افرادی که از این مواد غذایی به‌جای مواد غذایی کامل استفاده می‌کنند، به‌مرور زمان با کمبودهای تغذیه‌ای اساسی مواجه می‌شوند. 

ماسک آووکادو و عسل برای پوست‌های خشک، یک ماسک بسیار عالی در بهار است. به طور کلی آوو‌کادو و روغن نارگیل، ۲ مرطوب کننده عالی و طبیعی برای پوست‌های خشک محسوب می‌شوند. علاوه بر این عسل خاصیت ترمیم‌کنندگی بسیاری موثری برای پوست ما دارد. 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.info/?n=14168

افزودن نظر