اخبار پزشکی - دوشنبه 97/01/27
۲۹ فروردین ۱۳۹۷

اخبار پزشکی - دوشنبه ۹۷/۰۱/۲۷


سرفصل خبرها:

 

شرم‌زدگی، مانع از پرسیدن سوال‌های به‌جا و درخواست توصیه‌های لازم می‌شود. در بسیاری از موارد، اگر ما بتوانیم به خودمان و دیگران کمک کنیم، درنهایت می‌توانیم به ترس ناشی از شرم‌زدگی در موقعیت‌های اجتماعی نیز غلبه کنیم‌.

سروتونین باعث خارش می‌شود و همچنین گرفتگی در ناحیه شکم و اسهال ایجاد می‌کند. وقتی که آنتی‌هیستامین‌ها به‌تنهایی خارش آلرژیک را تسکین ندهند، دارویی مانند سیپروهپتادین که مهارکننده سروتونین است، برای فرد بیمار تجویز می‌شود. خواب‌آلودگی، از عوارض اصلی استفاده از این دارو است.

وقتی که باردار هستید، تغییرات هورمونی باعث می‌شوند که میزان بیشتری از فولیکول‌های مو وارد فاز رشد شوند. همین اتفاق، رشد موها را افزایش می‌دهد. اما با گذشت ۲ تا ۳ ماه از زایمان، چرخه موها به حالت عادی برمی‌گردد و موقتا باعث ریزش موی زیاد می‌شود.

در بسیاری از موارد، سبک زندگی بی‌تحرک، نشستن بیش از حد در مقابل کامپیوتر یا عدم وجود فعالیت‌های ورزشی در برنامه روزانه، آسیب‌های جزئی در ناحیه گردن را تشدید می‌کنند یا مانع از بهبودی این آسیب‌ها می‌شوند. در حدود ۱۵ درصد از موارد نیز، سفت‌شدگی گردن و درد به‌علت وجود مشکلات زمینه‌ای اتفاق می‌افتند.

اگر قرمزی گونه شما را آزار می‌دهد، می‌توانید از فونداسیون‌های برپایه رنگ سبز برای خنثی کردن رنگ قرمزی استفاده کنید. ژل بریمونیدین و کرم اکسی‌متازولین نیز برای درمان روزاسه مناسب هستند. این محصولات تا حدود ۱۲ ساعت دوام دارند،‌ ولی شما باید به‌صورت روزانه از آن‌ها استفاده کنید تا به نتیجه پایدار برسید. 

جو دوسر، یکی از ترکیباتی است که می‌تواند از دو طریق به کاهش وزن کمک کند. اول از همه آن‌که جو دوسر سرشار از فیبر غذایی است و احساس سیری را به مدت طولانی‌تر و به‌صورت مطلوب‌تر حفظ می‌کند. دوم این‌که طبق یافته‌های علمی در مطالعات اخیر، مصرف منابع کربوهیدرات آهسته‌هضم، مانند جو دوسر و غلات صبحانه، در وعده صبحانه و حدود سه ساعت پیش از ورزش می‌تواند به چربی‌سوزی بهتر کمک برساند.

می‌توان گفت اولین کلمه‌ای که پس از شنیدن نام قهوه به ذهن بسیاری از افراد می‌رسد، سیگار است. با این‌حال، واقعیت‌های علمی نشان می‌دهند که ترکیب سیگار و قهوه شدیدا برای سلامتی قلب مضر است. درواقع، یافته‌های علمی حاکی از آن هستند که چنین ترکیبی باعث سفت‌شدگی شریان‌های اصلی خون در بدن و جریان خون غیراستاندارد می‌شود.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.info/?n=14169

افزودن نظر