اخبار پزشکی - سه شنبه 97/01/28
۲۹ فروردین ۱۳۹۷

اخبار پزشکی - سه شنبه ۹۷/۰۱/۲۸


سرفصل خبرها:

 

یکی از ویژگی‌های اساسی رسانه‌های اجتماعی،‌ قابلیت ناشناس بودن و گم‌نامی است. در ضمن، اختلالات خوردن نیز در پنهان‌کاری رشد می‌کنند. افرادی که کمال‌گرا هستند و از این بیماری‌ها رنج می‌برند، معمولا ترجیح می‌دهند که نارضایتی شدید از وضعیت بدنی و رفتارهای مربوط به اختلالات خوردن‌شان را از دیگران پنهان نگه دارند.

کمبود منیزیم در بدن با افزایش خطر ابتلا به آسم و دیگر حساسیت‌های آلرژیک همراه است. بهترین منابع غذایی برای دریافت منیزیم عبارت‌اند از گندم سیاه، لوبیا، نخود فرنگی، اسفناج، نخود، کلم بروکلی، بادام، فندق و بادام‌زمینی.

داشتن قدرت، به معنای سرکوب کردن احساسات یا وانمود کردن به «خوب» بودن نیست. دختران باید یاد بگیرند که داشتن قدرت و استحکام، یعنی صداقت داشتن نسبت به خویشتن. پس اگر موقعیت‌هایی در زندگی پیش بیایند که به ما آسیب برسانند و باعث گریه کردن ما شوند، نباید چنین واقعیتی را انکار کنیم. در این صورت، دختران با گریه به‌عنوان یکی از حالت‌های طبیعی بشری آشنا می‌شوند و آن را به‌عنوان یک مساله منفی ارزش‌گذاری نمی‌کنند.

مصرف کلاژن می‌تواند استحکام ناخن‌ها را بیشتر کند و مانع از شکنندگی آن‌ها شود. به‌علاوه، این ماده می‌تواند موها و ناخن‌ها را به رشد بیشتر تحریک کند و از این نظر هم تاثیر مثبتی برای آن‌ها داشته باشد.

مارچوبه در گروه مواد غذایی کم‌کالری قرار می‌گیرد و در هر نصف فنجان فقط ۲۰ کیلوکالری دارد. این یعنی شما می‌توانید مقدار زیادی مارچوبه بخورید، بدون این‌که درباره کالری آن نگرانی داشته باشید. به‌علاوه، حدود ۹۴ درصد از مارچوبه را آب تشکیل داده است. محققان می‌گویند که مصرف مواد غذایی کم‌کالری و سرشار از آب، از بهترین استراتژی‌های برای کاهش وزن مطلوب است.

این سبزی بهاری، یکی از بهترین سبزی‌هایی است که همواره باید در سبد غذایی شما وجود داشته باشد. مارچوبه سرشار از فولات، مس، تیامین و ریبوفلاوین است. هر فنجان مارچوبه بیش از ۱۰۰ درصد نیاز روزانه بدن به ویتامین K را هم تامین می‌کند. محققان به‌طور خاص بر فیتوکمیکال‌های (مواد شیمیایی گیاهی) موجود در مارچوبه تاکید دارند که می‌توانند بسیاری از بیماری‌ها را دفع کنند.

فرارسیدن فصل بهار در بسیاری از کشورها همراه است با متمایل شدن به غذاهای گریلی و کبابی. اگر می‌خواهید به گوارش خودتان کمک کنید، حتما ماهی‌های آب سرد مانند سالمون و قزل‌آلا را برای خوردن گریل یا کباب کنید و سراغ برگرهای چرب نروید. این ماهی‌ها سرشار از اسیدهای چرب امگا-۳ هستند که می‌تواند التهاب را در دستگاه گوارش کاهش بدهد.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.info/?n=14170

افزودن نظر